W obecnych czasach właściwie każdy sklep oraz sporo przedsiębiorstw usługowych inwestuje swoje środki finansowe w system monitoringu oraz alarmy. Nie jest to tylko kwestia bezpieczeństwa, niemniej jednak przede wszystkim najlepsza ochrona przed złodziejami. System alarmowy zdecydowakiepsko odstrasza znaczną część złodziei, zwłaszcza tak zwanych amatorów, którzy nie mają doświadczenia z kradzieżami.

Tego typu osoby o wiele chętniej będą próbowały swoich sił w kradzieży w miejscach, w których monitoring nie jest zamontowany. Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się zainwestować część swoich środków inwestycyjnych w monitoring , a ponadto system alarmowy są zdecydowanie zachwyceni z tej inwestycji. Powodem tej satysfakcji jest zwyczajnie znaczne zmniejszenie strat spowodowanych kradzieżami w ich firmie. W końcu właściwie każdy złodziei jest o sporo bardziej śmielszy, o ile nie widzi przez sobą fachowego systemu alarmowego i monitoringu. 
Montaż kamer obecnie oferuje wiele profesjonalnych przedsiębiorstw. Każda z owych firm zatrudnia świetnych profesjonalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy i wiedzą, jak idealnie rozmieścić wszystkie kamery. Wasza telewizja przemysłowa będzie wszakże działała poprawnie tylko i wyłącznie wówczas, kiedy wszystkie kamery zostaną należycie rozmieszczone, abyście mogli obserwować właściwie każdy kawałek waszego sklepu. Warto rozmieścić kamery nie tylko i wyłącznie w miejscach z najdroższymi produktami, ale także z najtańszymi. To właśnie częstokroć to tanie produkty są bardzo chętnie wynoszone przez złodziei, którzy wiedzą, że są o sporo słabiej pilnowane. 

Źródło: montaż kamer.