Na terenie Szczecina funkcjonuje kilka profesjonalnych przedsiębiorstw transportowych oferujących wynajem busów i autokarów. Busy Szczecin cieszą się ogromną popularnością pośród konsumentów , a ponadto przedsiębiorców. Nic w tym dziwnego, gdyż ilość ich zastosowań jest ogromna.

Perfekcyjnie sprawdzają się do przewiezienia sporej ilości osób na lotniska, co jest szalenie popularną usługą w okresie letnim. W końcu każdy z nas musi zdobyć się na lotnisku, aby polecieć na własne wymarzone, egzotyczne wakacje. Wiele osób decyduje się na wynajęcie busa w trakcie wesela albo pogrzebu. O ile podczas uroczystości są dzisiejsze starsze, samotne osoby, to zarezerwowanie chociaż małego busa będzie bardzo dobrym pomysłem. Znacząca większość tych osób nie ma prawo jazdy, a część nawet rodziny, która mogłaby ich zawieźć z kościoła na cmentarz, a następnie na stypę. 
Z wynajmu busów w bardzo wielu sytuacjach korzystają także przedsiębiorcy. Przewóz pracowników Szczecin jest bardzo popularną usługą dla firm mieszczących się na obrzeżach miasta. W ten sposób wszyscy pracownicy firmy nie muszą przejmować się dojechaniem do własnego miejsca pracy, gdyż codziennie rano przyjecie po nich specjalny bus. Takie rozwiązanie jest o sporo bardziej opłacalne, niż płacenie dla pracowników za paliwo lub pokrywanie innych kosztów związanych z dojechaniem do miejsca pracy. Oprócz tego podejmując stalą współpracę z przedsiębiorstwem oferującym przewóz pracowników możecie liczyć na podpisanie bardzo korzystnej umowy, dzięki której usługa ta wyniesie was o sporo taniej. 

Zobacz również: Transfery na lotniska Szczecin.