Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, właściwie każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do prowadzenia systematycznej i sumiennej ewidencji księgowej. Prowadzeniem ksiąg rachunkowych zajmują się jedynie doświadczeni księgowi posiadający odpowiednie uprawnienia. Dla właściciela małej firmy albo mikroprzedsiębiorstwa zdecydowanie nie opłaca się zatrudniać księgowej na pełen etat w swojej firmie.

O wiele lepszym, i głównie tańszym, rozwiązaniem jest zlecenie wykonywania ewidencji księgowej dla biura rachunkowego. Księgowość Nowa Ruda jest bardzo popularną usługą, którą oferuje sporo polecanych biur rachunkowych. Bez problemu znajdziecie więc fajne przedsiębiorstwo, które z chęcią podejmie się prowadzenia waszych ksiąg rachunkowych za jedyne kilkaset złotych miesięcznie. Zwracając uwagę na koszt zatrudnienia księgowej na pełen etat, są to zdecydowanie bardzo niezbyt duże pieniądze. 
Biuro rachunkowe Nowa Ruda posiada różny cennik w współzależności od wielkości waszej firmy, zatrudnianych pracowników i ilości dokumentów do comiesięcznego zaksięgowania. Im w dodatku dokumentów do comiesięcznego zaksięgowania albo pracowników posiada wasza firma, tym niestety większą stawkę będziecie musieli zapłacić dla biura rachunkowego. Wraz z rozwojem waszego przedsiębiorstwa coraz bardziej będzie wam się opłacało zatrudnić profesjonalną księgową. Będzie to jednakże możliwe dopiero wtedy, kiedy wasza firma zacznie osiągać przychody w milionach zł i będziecie zatrudniali przynajmniej pięćdziesięciu pracowników w swoim zakładzie produkcyjnym. 

Więcej informacji na stronie: księgowość nowa ruda.