Zapewne wielu kierowców miało chociaż raz w życiu wątpliwą przyjemność uczestniczenia w kolizji drogowej. Kobiety i mężczyźni, którym taka sytuacja się przytrafiła, wiedzą ile nerwów kosztuje co najmniej niewielka stłuczka. Problemem jest nie tylko zniszczenie samochodu, ale głównie strata czasu, jaka wiąże się choćby z procedurą ustalenia winnego i późniejszą naprawą pojazdy samochodowe. Pal sześć jeżeli już uszkodzenie jest niewielkie i da się zreperować podczas krótkiej wizyty w zakładzie blacharskim. W bardzo wielu przypadkach jednak samochód wymaga bardziej nieprostych napraw, które na nieszczęście wymuszają pozostawienie go w warsztacie na wiele dni,

Jeżeli nie jesteśmy sprawcą kolizji to możemy liczyć na auto zastępcze. Wynajem z OC sprawcy to instytucja bardzo wygodna dla wszystkich, którym samochód jest wymagany na co dzień. Mając bowiem bezpłatne auto zastępcze, nie jesteśmy zmuszeni do zmiany przyzwyczajeń czy ponoszenie dodatkowych kosztów związanych na przykład. z dojazdem do pracy. Należy jednakże pamiętać, że wraz z otrzymaniem auta zastępczego zobowiązujemy się do stosownego dbania o pojazd. Wiąże się to przede wszystkim z koniecznością zwrotu samochodu w stanie, jakim go otrzymaliśmy, czyli czystego i z odpowiednią ilością paliwa w baku.

Auta zastępcze są zazwyczaj wynajmowane dla nas z wypożyczalni współpracujących z ubezpieczycielem sprawcy albo z warsztatem, który dokonuje naprawy naszego pojazdu. Auto jakie otrzymujemy powinno posiadać parametry zbliżone do naszego. Jeżeli już wypożyczalnia nie dysponuje właściwym pojazdem to z reguły zostanie nam przydzielony samochód lepszy.

Zobacz: auto zastępcze Tarnów.