Bóle kręgosłupa, dyskopatia, złamania i urazy to przypadłości, które nieleczone, powodują liczne powikłania zdrowotne w naszym organizmie. Każdego dnia, miliony osób zmaga się z nimi, w ogromnej liczbie przypadków lekceważąc towarzyszący im ból i dyskomfort.
Dlatego faktycznie warto wiedzieć, jak ważne jest leczenie i rehabilitacja, ażeby zapobiegać różnym przykrym kwestiom, które mogą posiadać związek ze zlekceważeniem pewnych, początkowych symptomów.

Kiedy istotna jest rehabilitacja?
Jeżeli złamiemy nogę albo doznamy urazu kręgosłupa, szybka i fachowa rehabilitacja jest niezbędna, byśmy mogli wrócić do pełni sił i zdrowia. Leczenie po złamaniach, skupia się przede wszystkim na aktywności fizycznej po okiem fizjoterapeuty, skupionej na ćwiczeniach, naświetlaniu i przyzwyczajaniu złamanej części ciała do ponownego ruchu. Natomiast nie zawsze to wystarczy. Czasem do tego dochodzą jeszcze lekarstwa, czy maści, które powinniśmy używać, ażeby wrócić do pełni sił.
Kolejna przypadłość, w wyniku której powinniśmy udać się na rehabilitacje to dyskopatia lub bardzo popularne niedawno wady postawy u dzieci. Codzienne siedzenie w szkole i przed komputerem sprawia, że maluchom niełatwo jest utrzymać prawidłową postawę ciała, co z kolei po kilku latach powoduje skoliozę lub skrzywienia kręgosłupa. Dlatego powinniśmy zapisać pociechy na gimnastykę, na której fizjoterapeuta dziecięcy pomoże im zachować prosty kręgosłup.
Z kolei, gdy wszystko nas boli, nie możemy normalnie funkcjonować, a zwyczajne codzienne czynności są bardzo nużące i bolesne, warto zapisać się na masaż albo ćwiczenia, gdzie odpowiedni terapeuta rehabilitacyjny pomoże nam zwalczyć ból kręgosłupa i wrócić do formy.
Rehabilitacja po artroskopii lub udarze mózgu
Wielu pacjentów po przejściu udaru mózgu lub chorujących na stwardnienie rozsiane musi dzień w dzień poddawać się rehabilitacji. W takiej okoliczności świetny terapeuta rehabilitacyjny to podstawa, by znowu wrócić do pełni życia. Też powinniśmy mieć świadomość tego, że im częściej będziemy się rehabilitować tym szybciej staniemy na nogi i odzyskamy siły, które utraciliśmy w wyniku choroby.

Zobacz więcej: rehabilitant Gdańsk