Efektywne usunięcie niechcianych lokatorów z naszego domu na nieszczęście nie jest wcale takie łatwe. Raz zadomowione karaluchy albo prusaki dość trudno jest usunąć, gdyż te wykonania niewiarygodnie bardzo szybko składają jajeczka. Coraz dodatkowo popularnych sprayów na karaluchy przestaje działać, gdyż te małe stworzonka są na nie uodpornione.

Jeśli zatem w waszym domu zalęgną się karaluchy lub prusaki, to pomoże wam tylko profesjonalna dezynsekcja. Domowe sposoby są praktycznie w pełni nieskuteczne i szkoda na nich waszych środków inwestycyjnych. Po wydaniu kilkudziesięciu zł na wszystkie środki do domowego zwalczania karaluchów będziecie musieli i tak zainwestować w specjalistów, którzy w końcu zlikwidują wasz problem (sprawdź: odpluskwianie).
Obecnie profesjonalne zwalczanie prusaków i karaluchów oferuje sporo renomowanych przedsiębiorstw. Bez problemu znajdziecie polecanych profesjonalistów, którzy bardzo chętnie przeprowadzą pełną dezynsekcję waszego mieszkania lub domu. Odpluskwianie jest dość szybkim procesem, niemniej jednak niestety stosuje się w nim dość trujących substancji. Profesjonaliści w każdej sytuacji zalecają opuszczenie mieszkania na kilka godzin po przeprowadzonej dezynfekcji (warto sprawdzić: dezynfekcja). Spędzanie czasu w domu, w którym dopiero w ostatnim czasie została przeprowadzona dezynfekcja może powodować zawroty głowy, nudności, a wręcz omdlenia. Po przeprowadzonej dezynfekcji powinniście otworzyć wszystkie okna , a dodatkowo udać się do pobliskiej kawiarni i przyjemnie spędzić czas pośród najbliższych.  Po kilku godzinach wrócicie do czystego mieszkania, w którym znów będziecie mieszkali tylko wy.

Dodatkowe informacje: dezynsekcja.