Nieproszeni goście niestety mogą zjawić się w każdym domu. W takiej okoliczności warto po prostu mieć świadomość tego, w jaki sposób można z nimi skutecznie walczyć. Odkaraluszanie lub usuwanie pluskiew z domu niestety nie jest proste.

W sklepach znajdziecie wiele preparatów, których celem jest szybka eliminacja tych insektów z naszego domu. Niestety, ale w praktyce bardzo ciężko jest za ich pomocą pozbyć się kłopotu z insektami (zobacz także: usuwanie karaluchów) . Przyczyną tego zjawiska jest najczęściej za słabo działający środek lub niemożność znalezienie wszystkich insektów.  Poza tym środki te działają jedynie na dorosłe osobniki. Rozpylając ten środek możecie spodziewać się usunięcia wszystkich dorosłych karaluchów albo pluskiew, niemniej jednak nie jajek. Po kilku dniach z jajeczek wyklują się nowe insekty, które zaczną też składać swoje jaja. W ten sposób możecie bawić się z insektami przez sporo tygodni i żadna domowa dezynfekcja na nieszczęście nie przyniesie spektakularnego rezultatu (więcej informacji na stronie: odkaraluszanie). 
Jeśli zależy wam na szybkim pozbyciu się waszego kłopotu, to warto zwyczajnie zainwestować swoje środki finansowe w profesjonalne przedsiębiorstwo dezynfekcyjne. Obecnie usuwanie pluskwy oferuje sporo renomowanych firm. Każda z owych firm posiada specjalistyczny sprzęt oraz dodatkowo preparaty, które w ciągu kilku minut pozbędą się zarówno dorosłych osobników, jak i wszystkich jajeczek. Jeden proces dezynfekcyjny przeprowadzony przez świetnych profesjonalistów w zupełności wystarczy, abyście  raz na zawsze pozbyli się wszystkich nieproszonych gości z waszego wspaniałego domu. 

Źródło: dezynsekcja.