Nieuczciwi partnerzy biznesowi są zawsze jednym z największych problemów każdego przedsiębiorcy. Niestety nie istnieje przenigdy w pełni skuteczny sposób na uniknięcie sytuacji, w której wasz partner biznesowy lub klient będzie odmawiał zapłacenia za zakupione produkty albo zrobione usługi. Tego rodzaju sytuacje wynikają najczęściej z bardzo ciężkiej sytuacji finansowe waszego klienta.

Jeśli zatem jest to dość spora suma, to warto jak najszybciej zgłosić się do firmy windykacyjnej. Kancelaria Ultimatum pomoże wam zyskać należne wam środki finansowe, zanim wasz nieuczciwy partner biznesowy zostanie zalany całą lawiną innych dłużników. W takich postępowania w każdej sytuacji liczy się kolejność zgłoszeń, dlatego nie warto bagatelizować całej sprawy.
Firma windykacyjna na początku spróbuje załatwić całą sprawę polubownie dzwoniąc do waszego nieuczciwego klienta, wysyłając listy , a dodatkowo umawiając się na spotkania. Jeżeli te kroki nie przyniosą spodziewanego rezultatu, to wtedy zostanie wniesiona sprawa do sądu. Jeżeli działaliście dość bardzo szybko, to istnieje duża szansa na uzyskanie należnych środków inwestycyjnych. W chwili bankructwa nieuczciwego partnera biznesowego, jego majątek zostaje zlicytowany, a wierzyciele spłaceni według kolejności zgłoszeń. Warto więc na wszystkie opóźnienia w płatnościach , a oprócz tego na niosące się z tym niepokojące sygnały na temat kondycji finansowej nieuczciwego partnera biznesowego, reagować dość szybko, abyście na pewno mogli kiedyś odzyskać chociaż część należnych wam środków finansowych.  

Zobacz także: firma windykacyjna.