Efektywne usunięcie niechcianych lokatorów z naszego domu niestety nie jest wcale takie łatwe. Raz zadomowione karaluchy lub prusaki dość nieprosto jest wyeliminować, gdyż te stworzenia bajecznie szybko składają jajeczka. Coraz dodatkowo popularnych sprayów na karaluchy przestaje działać, gdyż te niezbyt duże stworzonka są na nie uodpornione.

Jeżeli już zatem w waszym domu zalęgną się karaluchy lub prusaki, to pomoże wam tylko fachowa dezynsekcja. Domowe sposoby są praktycznie całkowicie nieskuteczne i szkoda na nich waszych środków finansowych. Po wydaniu kilkudziesięciu pln na wszystkie środki do domowego zwalczania karaluchów będziecie musieli i tak zainwestować w specjalistów, którzy w końcu zlikwidują wasz problem (zobacz więcej: dezynsekcja).
Obecnie profesjonalne zwalczanie prusaków i karaluchów oferuje sporo renomowanych przedsiębiorstw. Bez najmniejszego problemu znajdziecie polecanych specjalistów, którzy chętnie przeprowadzą pełną dezynsekcję waszego mieszkania albo domu. Odpluskwianie jest dość szybkim procesem, niemniej jednak niestety stosuje się w nim dość trujących substancji. Profesjonaliści w każdej chwili zalecają opuszczenie mieszkania na kilka godzin po przeprowadzonej dezynfekcji (źródło informacji: usuwanie pluskiew). Spędzanie czasu w domu, w którym dopiero jakiś czas temu została przeprowadzona dezynfekcja może powodować zawroty głowy, nudności, a wręcz omdlenia. Po przeprowadzonej dezynfekcji powinniście otworzyć wszystkie okna oraz udać się do pobliskiej kawiarni i bardzo miło spędzić czas wśród najbliższych.  Po kilku godzinach wrócicie do czystego mieszkania, w którym znów będziecie mieszkali jedynie wy.

Dodatkowe informacje: dezynsekcja pluskiew.