Seriale to filmy, które podzielone są na odcinki. Takie cykle zazwyczaj są bardzo długimi seriami. Zdarza się, że wytwarza się seriale, które mają tysiące odcinków. To już tasiemce, a nie seriale. Ichniejszym jedyną w swoim stylu cechą jest to, że powinno się je oglądać ciągle. Kiedy przegapi się jakiś etap albo kilka, to można pogubić się w fabule.

Na takich właśnie zasadach kręci się i najlepsze seriale, i te, które cieszą się nieco mniejszą popularnością. O tym, czy serial wzbudzi zainteresowanie decyduje nie tylko jego tematyka, ale i to, kto znajdzie się w jego obsadzie.
Choć seriale kojarzą się ludziom zwykle z ckliwymi i niekończącymi się opowieściami o miłości i innych życiowych zawieruchach, nie brakuje również seriali naprawdę intrygujących. Takich, które w 100% zasługują na miano najlepszych. Takimi mogą być seriale fantastyczne albo historyczne. Choćby seriale nie za każdym razem są produkcjami wysokich lotów, to nie brakuje osób, które lubią ten rodzaj produkcji filmowych. Specjalnie kupują oni takie abonamenty telewizyjne, w których są programy emitujące najlepsze seriale. Ich niewątpliwą dużą zaletą jest to, że odcinki poszczególnych seriali są tu w wielu sytuacjach powtarzane, więc przegapienie któregoś z nich jest niemożliwe. Najlepsze seriale posiadają to do siebie, że ludzie oglądają je ponownie. Powracają do nich, choćby ze starannością wiedzą, jaki los spotka ichniejszym ulubionych bohaterów. W wielu przypadkach produkcja seriali pochłania ogromne budżety. W szczególności wtedy, gdy w serialach takich nagromadzone są efekty specjalne. Ichniejszym produkcja kosztuje, jednakże są one fantastycznie efektywne.

Warto zobaczyć: najlepsze seriale.