Koty są zdecydowanie jednymi z najpopularniejszych domowych zwierząt w naszym kraju. Nic w tym zadziwiającego, gdyż są rzeczywiście urocze oraz dodatkowo pięknie umieją umilić dzień dla nas i naszych dzieci. O ile od wielu lat marzyliście o zakupieniu własnego, norweskiego kotka, to zdecydowanie ma co jak najszybciej podjąć się tej inwestycji.

Koty rasowe są na nieszczęście dość drogie i za wspaniałego koteczka będziecie musieli zapłacić od kilkuset to wręcz kilku tysięcy zł. Dokładna cena jest trudna do oszacowania, gdyż uzależniony jest od rasy oraz dodatkowo od jakości hodowli.
Profesjonalna hodowla kotów, która troszczy się o swoich podopiecznych ma troszkę wyższy cennik. Są to natomiast koty wyhodowane w szczęśliwym i wspaniałym domku, co wbrew pozorom bardzo wpływa na ich zachowanie. Wielu weterynarzy twierdzi, że okres dzieciństwa dla małego kotka jest niezwykle ważny i wpływa na jego późniejsze zachowanie. Za rasowe, przepiękne koty płacimy w rzeczywistości sporo, dlatego zdecydowanie warto dokładnie sprawdzić hodowlę, z której macie zamiar adoptować wspaniałego kotka. Niedługo będzie to wszak wasz nowy członek rodziny, dlatego musicie być pewni, że posiadał on szczęśliwe dzieciństwo i będzie potrafił zachować się odpowiednio przy waszym dziecku. Warto także zwrócić uwagę na rodowód waszego koteczka. W końcu za rasowe koty płacimy w rzeczywistości ogromne pieniądze i warto starannie sprawdzić jego dokumenty. O ile zamierzacie kupić i przygarnąć norweskiego kota leśnego, to warto poprosić o zilustrowanie wszystkich dokumentów udowadniających jego czystą rasę. 

Źródło informacji: koty rasowe.