Według obowiązujących przepisów w naszym kraju, właściwie każdy z nas ma prawo ubiegać się o należne odszkodowanie, jeśli ulegniemy w wypadku samochodowym z nie naszej winy. Na nieszczęście firmy ubezpieczeniowe nie są chętne do wypłacania należnych odszkodowań albo bardzo zaniżają stawkę. Odszkodowanie ma w całości pokryć koszty leczenia , a oprócz tego straty moralne powiązane z długim okresem rekonwalescencji.

Jeżeli już zakład ubezpieczeń zaoferował wam w rzeczywistości śmieszną stawkę, to warto udać się do adwokata. Odszkodowania powypadkowe nie mogą być niskie, niemniej jednak niestety wywalczenie należnej sumy będzie możliwe jedynie przy współpracy z doświadczonym adwokatem. W innym przypadku nie uda wam się wygrać z armią specjalistycznych prawników zatrudnianych przez drugą stronę.
Odszkodowania powypadkowe powinny głównie pokrywać całkiem koszty leczenia, niemniej jednak też wynagrodzić czas poświęcony na powrót do zdrowia. W tym czasie mogliście przecież dzień w dzień chodzić do pracy, wyjechać na romantyczne wakacje albo wziąć ślub. Dla osoby poszkodowanej należą się więc środki finansowe za poniesione straty moralne powiązane z długim okresem powrotu do zdrowia. Środki finansowe te są wypłacane nie przez fizyczną osobą, sprawcę wypadku, niemniej jednak przez zakład ubezpieczeń. Nie musicie zatem obawiać się, że przez was dojdzie do bankructwa albo rozpadu rodziny drugiej strony. Co najwyżej przestanie on w pełni poruszać się samochodem osobowym, jeśli nowa składka ubezpieczenia auta osobowego od odpowiedzialności cywilnej będzie dla niego za wysoka.

Zobacz także: odszkodowania komunikacyjne olsztyn.