Człowiek nie jest wykonany do życia w samotności. Pomimo tego, że dzisiaj wielu ludzi jest singlami i otwarcie deklarują oni, że taki styl życia im odpowiada, to nie brakuje i takich przypadków, gdy ludziom bardzo zależy na tym, by mieć partnera czy bliską osobę.

Ludzie tacy w zdecydowanej większości przypadków czytają ogłoszenia towarzyskie, bo mają nadzieje odkryć kogoś, kto sprawi, że będą mniej samotni i bardziej szczęśliwi. Ogłoszenia towarzyskie czytają ci, którym zależy na stałym związku i tacy, którzy preferują przygody i krótkotrwałe związki.
Tego rodzaju ogłoszenia wyszukać można dzisiaj nie wyłącznie w prasie, niemniej jednak i w Internecie. Tutaj działa dużo portali, które zajmują się tylko taką działalnością. Tutaj ogłoszenia towarzyskie publikuje się w większości sytuacji bezpłatnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się tak zwane portale randkowe, gdzie kreuje się profile i za ich pomocą wyszukuje się osób, które mogłyby stać się bliskie. Nie brakuje i takich ludzi, którzy za poradą serwisów ogłoszeniowych wolą spełniać własne erotyczne fantazje. Tutaj bowiem umieszcza się też i takie ogłoszenia towarzyskie, które mówią o jednorazowych spotkaniach, których zadaniem miałby być jedynie i tylko seks. Nie posiada w tym nic dziwnego. Nie właściwie każdy gdyż wyszukuje stałych partnerów. Są ludzie, którym zależy na tym, żeby ichniejszym życiowe było ciekawe, a seks traktują tylko jako sposób na rozładowanie napięcia. Nie potrzebują darzyć kogoś uczuciem, ażeby uprawiać z nim seks. W ogłoszeniach z kategorii towarzyskich nie brakuje i takich, gdzie otwarcie mówi się o odpłatnych usługach seksualnych.

Więcej: kochanka.