Pisanie bloga stało się obecniena chwilę obecną bardzo modne. Dla jednych to rodzaj hobby, odskocznia od codzienności.

Dla innych to sposób na biznes, uzupełnienie firmowej strony, sposób promocji albo budowania swojego wizerunku i swojej marki. Ile osób, tyle powodów. Zwłaszcza biznesowa strona blogosfery rozrasta się w niesamowitym tempie. Blog internetowy może mieć charakter pamiętnika albo poradnika, kiedy staje się miejscem, gdzie dzielimy się swoim doświadczeniem z czytelnikami i dajemy wskazówki, jak postępować. Blog internetowy to też sposób na przekazywanie wiedzy eksperckiej.
Pisanie bloga, jeszcze do niedawna traktowane było niewiele na serio. Dzisiaj, staje się powodem do domu. Najpopularniejsi blogrzey to zarazem ci najczęściej czytani i posiadający najwięcej fanów. Blog internetowy przyczynił się do ichniejszym rozpoznawalności. Kilka firm i speców od marketingu bije się o ich uwagę. Polecenie produktu przez rozpoznawalnego blogera w bezpośredni sposób przekłada się na większą sprzedaż, ponieważ czytelnicy mu ufają. W ten sposób blog internetowy stał się idealnym nośnikiem reklamy. Osoby piszące blog internetowy są nawet zapraszani do telewizji, czy radia w celu przeprowadzenia z nimi wywiadu. Traktowani są jak eksperci w swojej dziedzinie.
Jeśli ktoś ma ochotę, żeby pisać blog internetowy, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w każdej chwili zaczął. Nie należy posiadać żadnej edukacji eksperckiej. Wystarczy posiadać pomysł, który nie wyczerpie się po dwóch miesiącach. Sami blogerzy przekonują, że pisanie bloga ma możliwość być rewelacyjnąniepowtarzalną zabawą, a nawet sposobem na życie. 
Źródło: strona www.
Zobacz także: witryna.