Zasadniczym elementem dobrej zabawy weselnej jest oczywiście muzyka. Bez dobrej, tradycyjnej muzyki wasi goście nie będą wstanie się świetnie bawić i wasze wesele przenigdy nie przejdzie do historii. Muzyka weselna powinna być odpowiednia do gustu waszych bliskich, aby mogli się świetnie bawić w trakcie zabawy weselnej.

 Warto więc zastanowić się, jaka muzyka weselna najbardziej przypadnie do gustu dla większości gości, gdyż wszystkich i tak nie uda wam się zadowolić. Jeżeli już na waszym weselu większość zaproszonych osób posiada ponad czterdzieści lat, to warto postawić na popularną, typowo weselną muzykę disco polo. Przy takiej muzyce starsze pokolenie będzie się zdecydowanie najlepiej bawić i będą zachwyceni z powodu waszego wesela. 
Niedawno coraz większą popularnością cieszy się urządzanie wesela przede wszystkim dla przyjaciół , a ponadto najbliższej rodziny. Na takim przyjęciu możecie postawić na muzykę bardziej nowoczesną, która przypadnie do gustu dla was , a dodatkowo dla waszych przyjaciół. W tym dniu to wszak też wy macie bawić się bardzo dobrze i wspominać ten dzień przez długie lata. Dj na wesele z chęcią zajmie się przygotowaniem wieczoru w rytmie klasycznej albo nowoczesnej muzyki. Możecie zdecydować się na połączenie tych dwóch nurtów muzycznych. Przez pół wieczoru Dj może grać utwory bardziej weselne w rytmie disco polo, jednak drugą część wieczoru poświęcić na muzykę nowoczesną. Młodsze pokolenie z całą pewnością bardzo chętnie poczeka na lepszą muzykę, która będzie bardziej dla nich odpowiadać. 

Warto sprawdzić: Wesele.