Gdy przeprowadza się dzisiaj imprezy plenerowe, to w każdym momencie czyni się starania ku temu, aby były one jak najlepiej interesujące. Dlatego dba się nie jedynie o ciekawy program dla takich imprez.

Organizatorzy starają się też, by na takich spotkaniach pojawiło się coś charakterystycznego i bardzo interesującego. Takim elementem bardzo w ogromnej liczbie przypadków są fajerwerki. Takie ukazują się najczęściej wtedy, kiedy impreza ma się ku końcowi, bo najlepiej efektownie wyglądają one wówczas, kiedy na dworze jest już ciemno. W takich także założeniach organizuje się takie pokazy.
Często w tym momencie one są tym punktem programu, który przykuwa największą uwagę. Nic w tym dziwnego, bo dobrze zorganizowane pokazy pirotechniczne mogą wywoływać prawdziwy podziw i zachwyt. Tym bardziej, że obecnie wytwarza się tak różnorakie rodzaje fajerwerek, że takie pokazy mogą być bardzo różnorakie. Nie są one tanie, bo takie materiały kosztują. Jednak przy organizowaniu imprez plenerowych bardzo bardzo często uwzględnia się je w kosztorysach. Pirotechnika i pokazy sztucznych ogni w większości sytuacji są także atrakcją na weselach. Wiele lokali przygotowujących akie imprezy posiada je w standardzie. W niektórych organizuje się je na życzenie klienta. W przypadku takich atrakcji odpowiedzialne za ich przebieg są wyznaczone ku temu osoby. To one dbają o bezpieczeństwo i o to, ażeby w trakcie pokazu nie doszło do żadnych nieprzyjemnych incydentów. Ich zadaniem jest takie zorganizowanie pokazu, żeby każda osoba, która będzie go oglądała była w 100% bezpieczna. To bardzo odpowiedzialna praca.

Zobacz również: fajerwerki.