Okrągłe kwoty, jakie topowi blogerzy zarabiają na współpracach, rozbudzają wyobraźnię. Z zewnątrz wydaje się, że prowadzenie bloga i czerpanie z niego profitów to nic trudnego. Prawie każdy mógłby to zrobić, ale jedynie części osób się udaje.

Niektórzy po dwóch latach zarabiają z blogowania pensję, a inni po pięciu latach mogą liczyć na nieregularne, niewysokie wpływy.
Pisanie bloga internetowego to jedynie część zadań. W równym stopniu należy skupić się na marketingu, czyli sprzedaży treści. Istotne jest też, aby od początku zadbać o pozycjonowanie swojej strony, dzięki czemu pozyskamy ruch z wyszukiwarki. Promocja nowego bloga internetowego powinna obejmować działania w mediach społecznościowych, wysyłkę newslettera, komentowanie u innych blogerów, aktywność na grupach na Facebooku,a też dostosowanie tekstu do wymogów seo. Upowszechnianie wymaga też wyjścia z sieci i uczestnictwa w najważniejszych imprezach blogowych. Dobrym sposobem na zaistnienie w świadomości nowych odbiorców jest również pojawienie się w telewizji śniadaniowej.
Zanim zaczniesz pisać bloga internetowego, zdecyduj się na konkretną tematykę, np, blog z ciekawostkami z jakiejś branży. Do prowadzenia bloga internetowego warto się uprzednio przygotować, czytać książki, porady innych, można w ten sposób uniknąć bardzo istotnych błędów. Nic natomiast tak nie procentuje, jak wyciąganie własnych, niezależnych wniosków na podstawie popełnionych błędów. Dobrą strategią jest próbowanie, dopóki nie osiągniemy efektu. Niektórzy natomiast idą w zaparte i robią coś, choć dostają wyraźne sygnały, że strategia jest nieskuteczna.
Czekanie na propozycje reklamodawców to nie jedyny sposób, ażeby spieniężyć własnego bloga internetowego. Można wprowadzić swoje produkty, na przykład e-booki, kursy internetowe, a też prowadzić sklep ecommerce. W ten sposób bloger staje się niezależny od potrzeb firm i agencji i może przewidzieć własne dochody, bo zależą wyłącznie od niego.
Sprawdź: twojepodrozowanie.wordpress.com.
Zobacz: https://publikatiko.wordpress.com.