Z plików PDF można w bardzo intuicyjny sposób przygotować specjalną gazetkę. Takie gazetki są często stosowane przez sieci sklepów do prezentowania nowej oferty albo oferty promocyjnej. Flipbook WordPress może być skonstruowany w formie informacji na stronie opartej na silniku WordPress.

Powinno się do tego zakupić jedynie specjalny moduł, który połączy wszystkie strony przygotowane w pdf-ie i stworzy z tego obracaną gazetkę.
Będziemy mieć wtedy wrażenie, jakbyśmy mieli zwykłą gazetkę, w której otwieramy strony. PDF flipbook nie jest jakimś nowym odkryciem, bo tego typu metoda prezentacji jest stosowana już od wielu lat. Do dzisiaj jest jednakże na tyle atrakcyjna, że ludzie chętnie decydują się na to, by ją stosować w swoich firmach. Dzięki takim flipbookom można prezentować także inne rzeczy, przykładowo produkty z oferty z nowego katalogu, nową kolekcję towarów i tak dalej (zobacz więcej: pdf flipbook). PDF to flipbook jest rozstrzygnięciem dość łatwy w obsłudze i dość niedrogim. Zakup takiego modułu kosztuje raptem kilka do kilkunastu dolarów. Nie jest to więc jakiś duży wydatek, jednak taki moduł znacznie ułatwia pracę i powoduje, że osiągnięty efekt jest z całą pewnością bardziej atrakcyjny, niż miałoby to miejsce w przypadku gazetki, którą oglądamy strona po stronie. Tym podobne rozwiązania cieszą się w obecnych czasach ogromną popularnością. Im coś jest bardziej atrakcyjne, tym częściej się to używa, a atrakcyjne sposoby prezentowania nowej oferty w każdej sytuacji cieszą się zainteresowaniem. Graficy i programiści w znaczącej liczbie sytuacji z tego korzystają.

Zobacz: flipbook wordpress.