Według ostatnimi czasy opublikowanych statystyk, stale powiększająca się ilość ludzi w naszym kraju cierpi z powodu poważnego uczulenia na roztocza. Na nieszczęście, ale nie jesteśmy wstanie z tym nic zrobić, oprócz ciągłym eliminowaniem kurzu oraz roztoczy z naszego otoczenia. W praktyce nie jest to wcale proste, gdyż właściwie każdy z nas posiada wiele zadań i nie jesteśmy wstanie dzień w dzień przecierać wszystkich blatów oraz dodatkowo półek znajdujących się w naszym domu.

O ile faktycznie chcecie wyeliminować kurz i roztocza ze swojego domu i jesteście gotowi poświęcić na ten cel dość wiele waszych środków finansowych, to warto zainwestować w odkurzacz centralny. Jest to urządzenie, które będzie wyłapywało z powietrza cały kurz znajdujący się w waszym  mieszkaniu albo domu. Oczywiście spełnia on także rolę normalnego odkurzacza w waszym domu lub mieszkaniu. 
Odkurzacze centralne są dosyć drogim sprzętem, niemniej jednak zdecydowanie wartym każdej zainwestowanej złotówki. Ten sprzęt sprawi, że z waszego domu znikną praktycznie wszystkie roztocza w prosty i szybki sposób. Od razu będziecie znacznie lepiej czuli się we własnym domu, a to jest wszakże najważniejsze. W razie jakichkolwiek problemów serwis odkurzaczy centralnych zajmie się ich rozwiązaniem. Odkurzacze centralne są natomiast uważane za bardzo trwałe i nieawaryjne sprzęty. Spokojnie możecie więc założyć, że wasz odkurzacz centralny Cyclo Vac będzie wam bardzo dobrze służył przez co najmniej kilkanaście lat i to bez żadnej awarii. Oprócz tego każdy odkurzacz posiada kilkuletnią gwarancję. 

Źródło: serwis odkurzaczy centralnych