Jeszcze jakiś czas temu usługi kamieniarskie odnosiły się główni do wykonywania nagrobków cmentarnych. O ile ludzie udawali się do kamieniarza, to w tej chwili w takim celu i zdecydowana większość z nich wyłącznie takich zleceń się podejmowała.

Teraz jednakże rywalizacja na tym polu jest szeroka i dlatego ci, których specjalizacją jest kamieniarstwo Bielsko wprowadzają do swojej oferty nowe usługi, które cieszą się niemałym powodzeniem. Niemniej jednak co innego oprócz nagrobkiem ma możliwość wytworzyć kamieniarz? Okazuje się, że dużo rzeczy.
Osoby, które specjalizują się w obróbce kamienia, sprawiły, że kamieniarstwo Bielsko zaczęto brać pod uwagę w przypadku dekorowania domów i mieszkań. Ta, to prawda. W wielu przypadkach bowiem z naturalnego kamienia kreuje się parapety. W wielu domach z takiego także materiału wykonane są stopnie na schody. Jeśli ludzie mają takie zapotrzebowanie to z kamienia naturalnego tworzy się regały łazienkowe i szafki pod nowoczesne umywalki. Takie wykończenia są bardzo oryginalne. Choć ceny takich nie są niskie, to kamieniarstwo Bielsko bez ustanku zyskuje na uznaniu. Coraz częściej zleca się też wykonanie blatów kuchennych. Niekiedy wręcz naturalnym kamienie wykłada się podłogi. Takie wykończenia jednakże są bardzo kosztowne i zlecenia takie są sporadyczne. Tak czy inaczej w tej chwili kamieniarstwo to nie jedynie nagrobki. To także drobne detale dekoracyjne, które coraz częściej można spotkać w domach. Dzięki temu kamieniarze posiadają większe szanse na zarabianie pieniędzy i na rozwój. Bo dzięki poszczególnym zleceniom, dostają także oni swego rodzaju wyzwania.

Zobacz również: kamieniarstwo Bielsko.