Nie prawie każdy słyszał o tym, że zajęcia fitness można przeprowadzać na basenie. I wcale nie chodzi tu o intuicyjneproste zajęcia z pływania.

To prawdziwy fitness, tyle że w wodzie. Takie zajęcia organizuje się przy użyciu specjalnych urządzeń, które produkowane są w tej chwili na takie potrzeby. Każdy aquabike zbudowany jest z materiałów odpornych na działanie wody i skonstruowany jest tak, by jazda na nim pod woda była w ogóle możliwa. Przy ichniejszym produkcji wykorzystuje się nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że używanie tego sprzętu jest przyjemnością.
Poza tym ćwiczenia na takich sprzętach przynoszą bardzo sporo korzyści. Nie tylko poprawiając kondycję i usprawniają ciało człowieka. Takie zajęcia są też bardziej męczące niż tradycyjny fitness, więc interesują się nimi osoby, którym bardzo zależy na szybkich efektach ćwiczeń. Takie zapewnia aktualnie rower do wody. Na nieszczęście ich popularność nie jest jeszcze duża bo niedużo klubów fitness może pozwolić sobie na takie zajęcia. Ich organizacja jest możliwa wyłącznie tam, gdzie jest dostęp do basenów. To logiczne, ze stuprocentową pewnością. Rowery do basenu wykorzystywane są również w innych celach. Na takich urządzeniach rehabilituje się ludzi, którzy rehabilitacji wymagają. Nie są to sprzęty tanie, jednak inwestuje się w nie, bo bardzo korzystnie przyspieszają proces rehabilitacji i powrotu do całkowitej sprawności. Oprócz tym ćwiczenia w wodzie są dla chorych osób przyjemne, bo sporo osób lubi kontakt z wodą. Ich działanie jest de facto świetne i o tym, miało okazje przekonać się wiele osób, które zostały w ten sposób rehabilitowane.

Zobacz również: aqua fitness.