Jednym z najważniejszych obowiązków każdego przedsiębiorcy jest uczciwe rozliczanie podatku Vat. W ostatnim czasie na temat fałszerstw związanych z podatkiem Vat było de fakto głośno, dlatego warto jak najdokładniej zająć się tą tematyką w swoim przedsiębiorstwie. Prawidłowe rozliczanie faktur jest nieprawdopodobnie kłopotliwe ze względu na ich ogromną ilość.

W ciągu miesiąca wasze przedsiębiorstwo może wygenerować od kilkudziesięciu do kilkunastu tyś. faktur, które muszą zostać rozliczone przez waszych pracowników. Przy tak sporej skali bardzo łatwo jest się pomylić, niemniej jednak ten błąd może kosztować waszą firmę nawet kilka tyś. złotych. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje bardzo intuicyjny sposób na całkowite wyeliminowanie błędów popełnianych przez człowieka. Specjalistyczny program do JPK automatycznie rozlicza wszystkie faktury. Posiadając ten program już nigdy nie spotkacie się z żadną, źle zaksięgowaną fakturą.
Program JPK jest nieprawdopodobnie prosty w obsłudze, gdyż wystarczy jedynie zeskanować dokument. Na tej podstawie zostanie szczegółowo rozliczona dana faktura, a wartość naliczonego lub odliczonego Vatu dodana do sumy z danego kwartału. Pod koniec kwartału będziecie mieli klarowną sytuację z danego okresu i wystarczy wyłącznie wpłacić odpowiednie środki finansowe dla Fiskusa.  Jeśli do tej pory nie korzystaliście z żadnego, profesjonalnego programu do rozliczania faktur, to z całą pewnością warto w końcu zainwestować w niego swoje środki finansowe. Program JPK nie jest zbyt sporym wydatkiem, a znacząco ułatwi funkcjonowanie waszego przedsiębiorstwa.

Warto zobaczyć: program JPK.