Według obowiązujących w Polsce przepisów prawnych, właściwie każdy lokal musi posiadać prawo do puszczania muzyki. Dotyczy to wszystkich obiektów, zarówno sklepów, restauracji, jak i popularnych centr rozrywki. Wykupywanie licencji do pojedynczych utworów jest niesamowicie kosztowne oraz dodatkowo mało wyuzdane.

Nie możecie wszakże cały czas puszczać w lokalu jednej piosenki, gdyż zdenerwuje to waszych klientów. W dzisiejszych czasach zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest muzyka niezależna. Decydując się na to rozwiązanie dostaniecie dostęp do listy ciekawych utworów w bardzo okazyjnej cenie. Jeżeli już więc zastanawialiście się jak ominąć zaiks (muzyka bez zaiks), to zdecydowanie warto zdecydować się na to rozwiązanie. Im mniej środków finansowych będziecie musieli miesięcznie poświęcić na muzykę w waszym lokalu, tym nie gorzej.
Oferowana lista utworów jest realnie bardzo różnorodna, więc uda wam się znaleźć idealną muzykę do waszego lokalu. W ofercie firmy bardzo dobrze odnajdą się zarówno zwolennicy muzyki klasycznej, jak i dyskotekowych brzmień. Muzyka w lokalu bez zaiks jest możliwa – muzyka bez praw autorskich. Zdecydowanie warto korzystać z tego rozwiązania. Wielu przedsiębiorców aktualnie korzysta z muzyki niezależnej i są niesamowicie zadowoleni z tego rozwiązania. W ten sposób w ich lokalu cały czas istnieje bogata oferta muzyczna w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli zatem poszukujecie różnorodnej, świetnej jakości muzyki do waszego lokalu gastronomicznego lub sklepu odzieżowego, to zdecydowanie warto zainteresować się muzyką niezależną, gdyż jest to najlepsze , a dodatkowo najtańsze rozwiązanie dostępne na polskim rynku.
Więcej: zaiks opłaty za odtwarzanie muzyki.