Kabel HDMI nie jest niczym nowym, dlatego że standard HDMI jest stosowany od dawna. Takie kable można zakupić w każdym sklepie z elektroniką i także w sieci. Coraz częściej ukazują się natomiast rozgałęźniki HDMI, które pozwalają na prezentowanie obrazu na kilku monitorach.

HDMI matrix 4×2 jest jednym z takich rozgałęźnik. Jest to stacja, która ma 4 sekcje na porty HDMI a w każdej z tej sekcji znajdują się dwa porty.
Łącznie takie rozgałęźnik ma więc 8 portów HDMI. HDMI 4×2 jest bardzo nowoczesnym urządzeniem, które pozwala podpinać równocześnie sporo portów HDMI. Takie urządzenie nie jest drogie, dlatego że kosztuje około 100 zł, a za to jest bardzo funkcjonalne. Zdecydowanie ułatwia pracę z obrazem i daje możliwość rzucać ten obraz na wielu monitorach. Splitter HDMI 2×4 oraz dodatkowo tego typu rozwiązania są stosowane zarówno przez osoby zajmujące się codziennymi grafikom, jak i przez graczy oraz dodatkowo firmy, które w swoich działaniach wykorzystują elementy graficzne. Część użytkowników kupuje sobie również takie urządzenie do domu, dlatego że chcę rzucać obraz na kilku monitorach. W sieci tego typu rozwiązania można kupić zdecydowanie taniej niż stacjonarnie. Niższe ceny wcale nie determinują gorszej jakości. Wręcz inaczej, jakość w sieci może być bardzo podobna, a w pewnych przypadkach dosłownie lepsza. Oczywiście trzeba zwracać uwagę na producentów konkretnych rozwiązań. To producent determinuje, czy produkt jest wykonany zgodnie ze wszystkimi zasadami i czy będzie funkcjonalny przez długi czas i będzie nas przez to cieszył.

Więcej: tv wall.