Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Zwierzęta potrafią być naszymi wrogami, ale mogą być także naszymi najlepszymi dobrymi przyjaciółmi. Tutaj wszystko zależy od tego, o jakie zwierzę chodzi.

Psy umieją być najlepszymi przyjaciółmi człowieka i właściwie każdy pies potrafi się wychować w taki sposób, że będziemy z niego zadowoleni.
Z kolei koty umieją chodzę własnymi ścieżkami i za kotami tak de fakto nigdy nie nadąży my. Kot jest zwierzęciem samotnym. Jest to zwierze, które właściwie przenigdy nie daje nam pewności, że przy nas zostanie. Będzie z nami, dopóki będzie tego chciał, by przestanie tego chcieć, może w każdej chwili od nas uciec. Wręcz gdy zagwarantujemy mu niezwykle wygodne legowiska i rewelacyjne jedzenie, to kot może postanowić, że zrezygnuje z przyjaźni z nami i może po prostu zniknąć. Tymczasem z psami jest przeciwnie. Psy są po prostu bardzo, niemniej jednak to bardzo wierne i one po prostu nie rezygnują z kontaktu z człowiekiem, bo przy człowieku mają zapewnione bardzo dobre warunki. Jeżeli zatem zależy ci na tym, aby posiadać możliwość posiadania zwierzaka, który będzie ci wierny, to całkiem dobrze wybrać psa. Koty możesz jednakże wybrać wtedy, gdy potrzebujesz zwierzaka mniej wymagającego. Koty po prostu chodzą swoimi ścieżkami nie trzeba ich na przykład wyprowadzać na spacery, a z psem jest całkiem inaczej. Psy mają w szczególności trudno w blokach. Psa można trzymać. W blokach nie ma miejsca na psa, bo on tam zwyczajnie nie może się należycie wybiegać. Tymczasem w sytuacji kotów nie ma tego problemu, bo koty same zajmują sobie czas i same się o siebie troszczą.

Źródło: http://zwierzaki.expert