W promowaniu strony należy sięgać po to, co się testuje, czyli wybierać takie sposoby, które są w tym skuteczne. Działania skupiające się na zapewnieniu dobrych pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek nie bez przyczyny stały się tak popularne. Bardzo często wybiera się pozycjonowanie, bowiem daje idealne efekty w stosunku do powziętych działań , a oprócz tego poniesionych kosztów.

Tyczy się ono miejsca, które codziennie odwiedza znacząca większość użytkowników internetu, czyli wyszukiwarki. Przy tym pozwala odnaleźć promowaną stronę tym osobom, które będą zainteresowane nią i tym, co na niej wynajdą.
Dotarcie do szczegółowo wyselekcjonowanej grupy odbiorców to ważny warunek działań reklamowych. W przypadku działań SEO uzyskuje się to poprzez dobór słów kluczowych. Strona może zostać zauważona w wynikach poszukiwania tylko przez te osoby, które wpiszą w tej chwili takie hasła. Kolejna zaleta, która stwarza, że promowanie w wynikach organicznych jest tak efektywne to elastyczność pozycjonowania. Można zaimplementować własne funkcjonowania do posiadanej wiedzy, do strony, do budżetu, z uwagi funkcjonowania konkurencji. Można chociażby, jeżeli z racji niskiego budżetu nie można konkurować o najlepsze miejsca na oblegane frazy, to wybrać mniej popularne i też przynoszące przydatny ruch na stronę. Jest teraz i na pewno pozostanie pozycjonowanie strony jedną z najlepszych metod na jej upowszechnianie i zdobywanie dla niej użytkowników. Będzie tak co najmniej tak długo, jak długo będą istnieć wyszukiwarki.
Są jednak bezdyskusyjne warunki tej skuteczności. Stosowanie takich działań wymaga wiedzy na ich temat. Im więcej się wie o stosowanej metodzie , a dodatkowo ogólnie na temat SEO, tym lepsze otrzymuje się efekty. Drugim bardzo ważnym czynnikiem, który ma wpływ na to, czy pozycjonowanie da odpowiedni efekt jest strona, do której funkcjonowania te się odnoszą. Powinna być zoptymalizowana, muszą być na niej teksty i powinna przedstawiać sobą jakąś wartość. To ułatwia uzyskiwanie dobrych efektów, niemniej jednak także spowoduje, że przyciągnięty na nią użytkownik pozostanie na niej przez pewien czas. Mało wartościową lub nieestetyczną witrynę mógłby od razu opuścić.
Polecamy: strony zapleczowe.