Drony są to nowatorskie urządzenia na miarę XXI wieku. Za ich pomocą z lotu ptaka można nagrać cokolwiek. Zazwyczaj drony mogą być sterowane za pomocą pilota, ich zasięg sięga najczęściej 2000 metrów.

Najczęściej mogą one znajdować się w powietrzu przez okres mniej więcej 30 minut. Po tym czasie trzeba je naładować. Drony bardzo często nagrywają np wesela lub inne imprezy.
Drony fpv są jeszcze większym odkryciem obecnych czasów. Otóż, charakteryzują się one doskonałą konstrukcją. Używane są one przede wszystkim do wyścigów dronów. Używa się je również do ,,freestyle, czyli do tak zwanego latania z niesłychanie dużymi prędkościami. Co interesujące, wyżej wymienione drony fpv mogą wykonywać przeróżne akrobacje podczas lotu. Zdecydowanie jest to bardzo zjawiskowe i dlatego te urządzenia cieszą się ogromną popularnością w dzisiejszych czasach. Warto również wiedzieć, iż cały lot jest bez wątpienia obserwowany ,,na żywo przez operatora. Do tego celu służy gogle FPV. W ten sposób odbierany obraz, jest obecnie transmitowany na żywo i można go oglądać. Wszystko dzieje się za sprawą kamery umieszczonej na tym wyżej wymienionym urządzeniu, czyli na dronie.
Drony wyścigowe w teraźniejszych czasach, XXI wieku są bardzo popularne. Takie małe z pozoru urządzenia, mogą osiągnąć de fakto imponujące prędkości. Organizowane są specjalne wyścigi dla fanów tych urządzeń. Drony wyścigowe przekazują obraz z podglądem oczywiście na żywo. Warto mieć świadomość tego, iż drony wyścigowe można zakupić gotowe w sklepie albo też można je wykonać poświęcając własny czas. Oba warianty cieszą się popularnością. Śmiało można stwierdzić, że zabawa dronami niedługo urośnie do rangi sportu, gdyż wyżej wymieniona kategoria cały czas się prężnie rozwija. Rynek praktycznie co chwilę zaskakuje nas coraz to nowszymi rozwiązaniami z zakresu nowoczesnej technologii.
Dodatkowe informacje: projektdron.com.pl.