Naturalne drewno cieszy się zdecydowanie największą popularnością w gronie Obywateli polski. Tak de fakto żaden sztuczny materiał nigdy nie będzie wstanie dorównać dla naturalnego drewna. Jeśli zatem posiadacie dość znaczny budżet i chcecie mieć jak najlepiej urządzone mieszkanie albo dom, to warto postawić na naturalne drewno.

Prawdziwe deski na podłodze zawsze prezentują się najlepiej i dodają niesamowitej klasy oraz dodatkowo elegancji dla każdego wnętrza. Na rynku dostępnych jest sporo rodzajów desek, a ich cena uzależniony jest od gatunku drewna. Niektóre elementy, tj. więźba dachowa w każdym momencie są realizowane z bardzo wysokiej jakości drewna. Dach znajdujący się w waszym drewnianym domku musi być bardzo wysokiej jakości, aby przez kilkadziesiąt lub wręcz kilkaset wasza rodzina mogła z niego bezpiecznie korzystać. 
Najlepszym miejscem na zyskanie wysokiej jakości drewna do tworzenia domu jest bez wątpienia tartak. W tartaku otrzymacie zdecydowanie najkorzystniejszą cenę drewna, co pozwoli wam zaoszczędzić dość wiele waszych środków inwestycyjnych. Ceny w tartaku są zazwyczaj co najmniej o dwadzieścia procent niższe, niż w fachowych sklepach budowlanych. Z uwagi cały koszt inwestycji wybudowania drewnianego domu, nabywając drzewo wprost z tartaku będziecie mogli zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy pln. Różnica w cenie jest nawet kolosalna i z całą pewnością każdy konsumentów bardzo chętnie skorzysta z tańszego rozwiązania. W tartaku są bez wątpienia dostępne przetworzone już produkty perfekcyjnie nadające się do wykonania z nich podłogi lub jako podstawowa konstrukcja dachu. 

Źródło informacji: Więźba dachowa Płock.