Wielu początkujących webmasterów , a oprócz tego przedsiębiorców zmaga się z małą liczbą odwiedzin swojej witryny internetowej. Nie ulega wątpliwości, że jest to frustrująca sytuacja dla każdego biznesu oraz przedsięwzięcia prywatnego. Po to inwestujemy czas, pieniądze , a ponadto emocje we własny serwis www, ażeby uzyskać jak najszersze grono czytelników.

Co gorsza, w przypadku takich przedsięwzięć jak sklep internetowy, mała ilość odwiedzin przełoży się na znikome zyski, a nie chcemy wszak dokładać do interesu. Kiedyś, najczęstszym sposobem na promowanie strony w sieci było poinformowanie o niej swoich znajomych, rodziny oraz dodatkowo dotychczasowych klientów. Dziś, jeśli chcemy zaistnieć w internecie potrzebna nam będzie dobra pozycja i widoczność w wyszukiwarkach internetowych. 
Mniej doświadczeni użytkownicy nawet nie zdaję sobie sprawy, z tego jak niesłychanie istotna jest pozycja danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Gdy klient szuka np sklepu online z interesującym go asortymentem, wpisuje słowo, czyli zapytanie w okno wyszukiwarki. Program zwraca listę rezultatów, która jest rzekomo najlepszym odzwierciedleniem poszukiwanej treści. Statystyki dowodzą, że przeciętny użytkownik sieci internet ogląda zazwyczaj jedynie wyniki z pierwszej strony, a klika najczęściej w trzy najlepiej wypozycjonowane linki. Jak widać, efektywne skuteczne pozycjonowanie stron to w znaczącej liczbie sytuacji być albo nie być dla danego serwisu www. Żeby zadbać o odpowiednie promowanie strony w internecie, czyli jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania trzeba zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Zabiegi seo optymalizujące naszą stronę, tj. linkowanie z zewnętrznych serwisów, a również wewnątrz strony, pozwoli zwiększyć popularność danego serwisu internetowego nie tylko pomiędzy klientów, ale przede wszystkim pośród programów indeksujących. Tak de facto nikt do końca nie wie, jakich algorytmów używają wyszukiwarki internetowe – jest to tajemnica firm oferujących takie usługi, ale znakomita kampania seo powinna przynieść efekty. 
Warto zobaczyć: marketingpush.wordpress.com.