O tym, jakie rozwiązania stosuje się w łazienkach, decydują rozmiary tych pomieszczeń. Kategorycznie inaczej można zaaranżować łazienki duże.

Całkiem inne rozwiązania powinno się brać pod uwagę w przypadku łazienek małych i ciasnych. Jeżeli już na łazienkę przeznaczone jest pomieszczenie dość duże, można zdecydować się na wanny wolnostojące. W nieznacznych łazienkach zdecydowanie częściej zastępuje się je prysznicami, bo te są bardziej praktyczne tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.
Poza tym w łazienkach o zróżnicowanych rozmiarach montuje się także inne umywalki. Tam, gdzie miejsca jest wiele, wybierane są umywalki większe. W dużej liczbie przypadków zakłada się je wręcz podwójnie. W niewielkich łazienkach o dwóch umywalkach zwykle nie ma mowy. A przy tym wybiera się takie, które w danej przestrzeni zmieszczą się i korzystanie z nich nie będzie skomplikowane. I w niedużych, i w dużych łazienkach montuje się w większości wypadków baterie podtynkowe, bo te cieszą się bardzo dużą popularnością. W wielu przypadkach łazienki wykłada się płytkami ceramicznymi, bo te w takich pomieszczeniach sprawdzają się najlepiej. Są nie wyłącznie łatwe do utrzymania w czystości. Są perfekcyjne, bo na ichniejszym wygląd nie mają wpływu okoliczności, jakie panują w łazienkach. Są sporo bardziej praktyczne niż innego rodzaju wykończenia. Dzięki adekwatnie wybranym płytkom można udekorować łazienkę tak, że latami będzie ona wyglądała dobrze. W takich przypadkach jednak watro zdecydować się na dobrego fachowca, bo jedynie taki będzie w stanie rewelacyjnie położyć płytki ceramiczne. A wbrew pozorom nie jest to zadanie zwyczajne.

Polecam: stelaze podtynkowe.